Jump to content
Lord - BlackSide.

[ACL] Retragere Jeff The Killer `UDL`

Recommended Posts

Salut. Nu pot intelege...serverul nostru este unul de top, cu cei mai maturi admini, in permanenta cu playeri, atat ziua cat si noaptea, avem respect unul fata de altul, mereu se ia decizii concrete si la locul lor...chiar asa tare te-a suparat cineva sau ceva de doresti sa te retragi? Nimeni nu obliga sa stai pe server sa adminezi zi si noapte, intri dupa posibilitate, ca si restul adminilor. Daca totusi te razgandesti sa ramai si sa continuam ca cooperam ca o echipa uinita, te rog sa lasi reply, in orice caz, spune-ne ceva. Multa bafta!

ieri cread ca ora 14 nu sunt prea sigur, era dust2 fara timelimit, atunci intrasem pe server am dat 2 ban uri dupa care un anumit player "cocos no sound" cred ca avea numele m a intrebat de ce nu schimb, cum nu am stiut de ce nu e timelimit am spus "cand o sa fie timelimit o sa schimb" la care el spune "ai luat admin pe ochi frumosi" nu asta m a deranjat dar de unde si pana unde din raspunsul meu a spus el asta, dupa ce s a schimbat mapa in inferno player ul lenuta s a luat de cocos ca nu e treaba lui sa tina contul adminilor sau ceva de genul asta, cocos a raspuns inapoi lenuta si el, simteam ca nu se ajunge undeva bine daca ei continua, asa ca l am avertizat pe cocos sa se calmeze de 2 ori si nu a vrut, i am dat gag 3 minute, lenuta a luat si el gag, imediat dupa asta cocos a spus pe [email protected] ceva de genul "deci asa facem" la care ii spun sa lase [email protected] moment in care ma intreaba ceva de genul "ca daca nu ce" se poate verifica in FTP daca imi amintesc bine se vede pana la 7 zile in urma, l am avertizat de 2 ori sa lase [email protected] apoi a primit kick, a intrat inapoi m a amenintat ca ii spune el lui japca ce am facut, l am rugat de 2 ori sa inceteze nici asa nu a vrut, i am dat ban 2 ore, la 5 minute cred dupa asta fondatorul smoke intra pe server si imi cere dovada pentru care am dat banul de 2 ore lui cocos, de parca as fi stat sa fac ss la fiecare replica de a lui, mi a spus ca nu am dovada si ca ala nu e motiv pentru ban, apoi cocos primeste unban si de data asta tace, i am spus sa ma sanctioneze daca el crede ca am gresit dar nu a facut o, nu aveam de gand sa mai spun nimic, dar vreau sa stiu si parerea celorlalti daca am gresit si am eu o problema, sau daca am facut ceea ce trebuie.

Sincer, nu era motiv concret sa ceri retragere :) Pe cocoS il vad pe TS, dar nustiu cine este el si ce treaba are sa traga la raspundere un admin.

Apropo, daca era ora 14:00, puteai da amx_timelimit 35, dupa ce mutai mapa desigur, deoarece e trecut de timpul de noapte in care este necesar sa fie doar Dust2 si no timelimit.

O sa se citeasca fiecare parere din aceasta cerere si o sa se ia o decizie. Tie in schimb iti recomand sa nu iei totul aproape de suflet, in caz ca exista asa situatii si tu actionezi conform regulamentului, normal, faci un topic aici pe forum cu o reclamatie explicand situatia, sau mai simplu sa intri pe TeamSpeak3 si sa discuti cu un fondator. La fel iti recomand, lasa reply ca anulezi cererea asta si hai ca cooperam ca admini mai departe, sunt sigur ca nu esti o persoana rea si avem ce discuta si in continuare!

Sa fiti iubiti!

Trebuia sa ii dai mai intai gag inainte de ban! Limbajul si atitudinea "domnului cocos" lasa, intr-adevar, de dorit si in majoritatea cazurilor cei ca el nu au prins prea multa vechime pe serverul nostru. Ramai la noi si vezi-ti de treaba linistit, te vad un baiat serios si cu bun simt, din moment ce ai formulat o explicatie atat de elaborata si cat se poate de civilizata. Multumesc, o zi buna!

imi cer scuze pentru neplacerile aduse, o sa raman daca inca se mai poate, multumesc.

Jeff The Killer `UDL`,

Asa cum a precizat anterior si colegul meu, nici eu nu consider ca ai abuzat de calitatea ta, totusi, trebuie mentinut un echilibru, adminul isi castiga increderea si statutul nu doar prin comenzi amx, ci si prin comportament si vocabular. Cu siguranta este o diferenta de varsta intre voi si a fost o neintelegere dublata de EGO-ul fiecaruia. Imi amintesc seara in care se cerea inferno, daca nu ma insel cred ca am si avut o discutie cu domnul "cocos" dar fara a-mi ramane intiparit in minte lucuri lipsite de importanta ce privesc acest server.

Inainte de toate iti multumim pentru sprijinul acordat, pentru incercarea de a explica cat mai succint cazul si in acelasi timp consider ca este o problema care are o rezolvare, incepand cu adresarea de scuze reciproce, iar asta nu inseamna ca-ti asumi greseala, ci ca esti un model si actionezi in spiritul rugulamentului care se aplica tuturor.

Am fost si simplu jucator dar si admin, din prima calitate am incercat sa fiu corect si sa sesizez orice neregula sau comportament inadecvat, iar din a doua de a fi cat mai obiectiv pe fiecare caz in parte.

Foloseste cu incredere acest forum si ne vom arata toata disponibilitatea in identificarea de solutii ce vin in sprijinul acestei comunitati.

Mult succes!

Cu stima,

fNatic

Guest
This topic is now closed to further replies.