Jump to content
Amok

Boost server prin SMS

Recommended Posts

Posted (edited)

Salutare,

Avand in vedere faptul ca nu exista informatia asta clara undeva pe forum, cred ca e de folos sa stiti ca puteti sa ajutati serverul cu un simplu SMS.

Cum?

SMS la 1235 cu textul "txt gtrs 89.40.105.16027015 numele_tau" , unde bineinteles, la numele_tau vei trece nick-ul cu care joci pe server astfel incat sa stim ca ne-ai ajutat.

Ca si exemplu, cand pe server erau doar 12 jucatori ieri(27.06) la ora 23.00-23.30, dupa un singur SMS si 10-15 minute serverul era full conform ss.

Cost: 1 EUR + TVA

Spor la SMS-uri 🙂

Mersi!

20190628000320_1.jpg

Edited by Amok
  • Like 3

Foarte util , o sa iau in considerare când intru și este serverul gol sa dau un sms , pace ✌🏻🏻

• Like 2

TXT GTRS 89.40.105.160:27015 Odin

Serverul este adaugat in lista de boost cu succes ! Tarif 1.0 EUR+TVA s.fortumo.com Info:0314255073

Asta va fi textul de raspuns pe care il veti primi. 

On 6/28/2019 at 4:02 PM, Amok said:

Salutare,

Avand in vedere faptul ca nu exista informatia asta clara undeva pe forum, cred ca e de folos sa stiti ca puteti sa ajutati serverul cu un simplu SMS.

Cum?

SMS la 1235 cu textul "txt gtrs 89.40.105.16027015 numele_tau" , unde bineinteles, la numele_tau vei trece nick-ul cu care joci pe server astfel incat sa stim ca ne-ai ajutat.

Ca si exemplu, cand pe server erau doar 12 jucatori ieri(27.06) la ora 23.00-23.30, dupa un singur SMS si 10-15 minute serverul era full conform ss.

Cost: 1 EUR + TVA

Spor la SMS-uri 🙂

Mersi!

20190628000320_1.jpg

este de mare ajutor . frumos topic 😄 :)) eu te-am pus sa dai sms !! :)))

daca intrati TS , ceea ce nu prea se intampla , veti vedea ca multi dintre noi dam aceste sms uri, ..

oricum ati vazut ca deja serverul incepe sa isi mai revina , usor usor, au fost luate sloturi saptamanale la boost .

nu este usor ...dar cu putin ajutor din partea adminilor ..vom depasi aceasta perioada.  

ba chiar avem nevoie de fondatori / sau macar o donatie minima de 5 - 10 e de la fiecare .  va aparea un topic la zona adminilor cat de curand

• Like 1

On 7/5/2019 at 1:51 PM, Blana94 said:

este de mare ajutor . frumos topic 😄 :)) eu te-am pus sa dai sms !! :)))

Asta cu m-ai pus suna cam dur totusi :))

Nu era nicaieri informatia asa ca m-am gandit ca ar fi bine sa se vada ca lumea sa poata ajuta daca vrea. Eu am stat 2 zile sa dau de tine sa-mi spui textul respectiv ca nu mai stia nimeni.